Sommarjobb på City Gross
Vad hittar du på i sommar?
Från semestervikarie till Säljchef Kassa
-
Det finns stora utvecklingsmöjligheter om man ser sin anställning som mer långsiktig. Vi är flera som började arbeta som sommarvikarier med idag har helt olika typer av tjänster.
Admire Bajrami
Säljchef Kassa Hyllie






Det här erbjuder vi
-
Svenskt, färskt & butiksstyckat kött
Vi har utbildade köttmästare i alla våra butiker. Vi erbjuder 250 olika styckningsdetaljer, det vill säga att vi säljer hela djuret, från oxkind till oxsvans.
-
Utbildade Grönsaksmästare
Vi satsar på våra frukt- och gröntavdelningar och har även här utbildat mästare, som nu är proffs på hantering och kostnadseffektivisering men inspirerar även våra kunder att testa nytt!
-
Bröd, tårtor & kakor – bakat i butik
I våra bagerier bakas det dagligen matbröd, bullar, kakor och tårtor från grunden. Kunden kan se när vi på löpande band monterar prinsesstårtor och rullar chokladbollar för hand.
Hard core fakta
butiker
medarbetare
artiklar i vårt sortiment
kunder varje vecka
PRIO-medlemmar
procent miljöcertifierade butiker genom Svanen-märkningen
